Tipy na výlety po okolí

V okolí ubytování se nachází mnoho zajímavých míst, které doporučuje při ubytování navštívit. Další nápady jak strávit čas v beskydech vám rádi doporučíme při ubytování.

Radhošť

Radhošť je nejznámější hora v chráněné krajinné oblasti Beskydy. Měří 1129 metrů a nabízí krásné výhledy na celé Beskydy, Valašsko, Jeseníky a Malou a Velkou Fatru.

Libušín

Chata Libušín se nachází v Beskydech na Pustevnách v katastru obce Prostřední Bečva. Je dílem slovenského architekta Dušana Samo Jurkoviče a pojmenována k poctě české kněžny Libuše.

Stezka Valaška

Nadzemní panoramatická Stezka Valaška je dlouhá 610 metrů, přičemž lesní úsek po věž je dlouhý 390 metrů a zbytek tvoří chodník na 22 metrů vysokou kaskádovitou věž. Součástí je skleněná vyhlídková plošina a 150 metrů dlouhý zavěšený „himálajský“ chodník.

Vyhlídka nad lomem

Návštěvníci se na okruhu mohou dozvědět informace o geologii dané lokality, projít se novou cestou a spatřit širokou škálu místních dřevin, spočinout při vyhlídce do údolí řeky Bečvy z odpočinkového sedla a pohlédnout do kraje valašských luk z vrcholu lomu.

Ski areály v okolí

  • Ski areál Soláň
  • Ski areál U Sachovy studánky
  • Ski areál Rališka
  • Ski areál Bílá
  • Ski areál Mezivodí

Cyklostezka bečva

Po cyklostezce můžete vidět krásnou přírodu Beskyd, valašské dřevěnice roztroušené po obcích a městečkách regionu nebo soustředěné v rožnovském skanzenu. Zastavit se budete moci v centrech historických měst s množstvím zajímavých památek, Rožnov pod Radhoštěm, Valašské Meziříčí. Přímo na trase nebo v jejím těsném sousedství můžete navštívit muzea, posezení, restaurace a mnoho dalšího.

Biotop bečva

Koupací biotop Prostřední Bečva ­ koupaliště, které nepotřebuje žádnou chemii. O čištění vody se stará speciální nádrž osázená vodními rostlinami.

Valašský šenk

Při ubytování u nás získáte 10% slevu!

Dorazíte na místo, které vás okouzlí tradiční, rodinnou atmosférou. Vrátíte se alespoň na chvíli do doby, kdy si lidé ještě rádi udělali čas, aby si popovídali u krbu, zahřáli se slivovičkou a vychutnávali dobré jídlo. U nás můžete strávit pohodový víkend, okoštovat tradiční valašské speciality.

Rekreační, zábavní a sportovní park Zavadilka

Nově zrekonstruovaný rekreační, zábavní  a sportovní park Zavadilka navazuje na restauraci Valašský šenk a nabízí širokou  škálu volnočasových aktivit pro široké spektrum hostů.

Rožnov pod Radhoštěm

Město Rožnov pod Radhoštěm je vzdálené od ubytování přibližně 8km. Můžete zde navštívit mnoho zajímavých míst, mezi nejznámější z nich patří Valašské městečko v přírodě, skanzen, Masarykovo náměstí, městský park a Jurkovičova rozhledna. Dále můžete navštívit zábavní centrum Gibon, restauraci albert málek kde hned po boku jsou pivní lázně a pohádkové lázně pro děti. Dále můžete navštívit nové koupaliště a mnoho dalšího..